Obsługa prawna przedsiębiorców prowadzących interesy w Federacji Rosyjskiej, Republice Białorusi, Republice Kazachstanu, na Ukrainie

Rozwój stosunków gospodarczych pomiędzy polskimi przedsiębiorstwami a ich partnerami z Federacji Rosyjskiej, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy wymaga skutecznego wsparcia prawnego.

Współczesny prawnik łączy najnowszą wiedzę czerpaną ze źródeł prawa, orzecznictwa i od czołowych autorytetów w dziedzinie prawa z bezpiecznymi rozwiązaniami oraz integralnym podejściem do Klienta.

Dla prawnika zajmującego się w Polsce prawem innego kraju ogromne znaczenie mają wykształcenie i doświadczenie zdobyte za granicą, ciągłe uzupełnianie wiedzy ze względu na nowe przepisy i orzecznictwo, znajomość języka, mentalności, utrzymywanie kontaktów ze środowiskiem prawniczym zarówno w Polsce, jak i za granicą.

UMÓW SIE NA SPOTKANIE
„Pani Natalia Wasilenko odznacza się obszerną wiedzą teoretyczną a przy tym posiada umiejętności praktyczne,
które pozwalają na oferowanie rozwiązań prawnych, które najlepiej przystają do prowadzonej przez nas działalności.
Z pełnym przekonaniem polecamy profesjonalizm, rzetelność i skrupulatność pani Natalii Wasilenko
w zakresie prawa rosyjskiego i ukraińskiego.”
CLASSEN POL S.A. PREZES ZARZADU MATHIAS GORECKI

Od kilkunastu lat pracuję w Polsce jako prawnik zajmujący się pełną bieżącą obsługą prawną w językach polskim i rosyjskim Klientów działających na rynkach b. ZSRR i pomagam im odnieść sukces.

Zajmuję się przede wszystkim doradztwem w zakresie prawa handlowego, cywilnego, prawa pracy Rosji, Białorusi i Kazachstanu – również we współpracy z polskimi in house lawyer, radcami prawnymi i adwokatami. Zakres działalności Kancelarii obejmuje reprezentowanie Klientów w postępowaniach sądowych na terenie Federacji Rosyjskiej, Republiki Białorusi i Republiki Kazachstanu. Zlecenia związane z przepisami Republiki Ukrainy są po uzgodnieniu z Klientem przekazywane miejscowym kancelariom prawnym bądź realizowane we współpracy z nimi. Kancelaria współpracuje z moskiewską Kancelarią Pepelaev Group, rostowską Kancelarią Karaszczuk i Partnerzy, mińską Kancelarią Terra Lex, kijowską Injurpolis.

Jestem członkiem stowarzyszenia „Asocjacja Prawników Rosji”, regularnie biorę udział w konferencjach, kongresach i seminariach organizowanych przez wiodące rosyjskie uczelnie i organizacje zrzeszające prawników.

Z wyróżnieniem ukończyłam studia prawnicze w Rosji oraz studia podyplomowe z zakresu prawa gospodarczego i europejskiego w Polsce. Posiadam 10-letnie doświadczenie adwokackie w Rosji. Od 2000 r. jestem wykładowcą akademickim z prawa Federacji Rosyjskiej oraz z translatoryki prawnej i prawniczej na polskich uczelniach: UW, UWM, UMCS. W 2006 r. uzyskałam uprawnienia tłumacza przysięgłego języka rosyjskiego w Polsce i zostałam wpisana na Listę Tłumaczy Przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości. W 2010 r. Wydawnictwo BECK wydało dwujęzyczny rosyjsko-polski Kodeks spółek handlowych – miałam przyjemność pracować nad jego korektą językową i merytoryczną, pogłębiając komparatystyczną wiedzę.

„Pani Mecenas Natalia Wasilenko charakteryzuje się wysoką wiedzą merytoryczną,
zaangażowaniem w prowadzenie sprawy, profesjonalizmem i dużym doświadczeniem.

Działalność Pani Mecenas Natalii Wasilenko wiążę się z bardzo wyskokim poziomem świadczonych usług
i z pełnym przekonaniem możemy jej profesjonalizmowi wystawić najwyższą ocenę.”

MERCOR S.A. KIEROWNIK DS. PRAWNYCH BEATA WIELGOSIK

WSPÓŁPRACUJ Z PROFESJONALISTĄ

NATALIA WASILENKO

PRAWNIK, BIEGŁY SĄDOWY, TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY

W 2016 roku zostałam ustanowiona biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Warszawie z zakresu prawa obszaru poradzieckiego (Rosji, Białorusi, Ukrainy, Republiki Kazachstanu).

UMÓW SIE NA SPOTKANIE

PRZYDATNE INFORMACJE

Osoby powiązane w przepisach prawa Ukrainy

Pojęcie osób powiązanych bądź osób "afilowanych (od angl. affiliated) ma duże znaczenie w systemach prawnych Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy [...]

Przykład form działalności podmiotu polskiego w Federacji Rosyjskiej

Działalność podmiotu zagranicznego w Federacji Rosyjskiej w formie zakładu. Oddział albo przedstawicielstwo. Podmiot działa poprzez zakład, jeśli: posiada miejsce [...]

Przykładowe etapy powołania spółki z o.o.

Przykładowe etapy powołania rosyjskiej spółki z o.o. z wniesieniem wkładów pieniężnych na kapitał zakładowy 1. Uchwała o powołaniu spółki, [...]

Podwyższenie kapitału w rosyjskiej spółce z o.o.

Podstawy prawne podwyższenia kapitału zakładowego spółki z o.o. w Federacji Rosyjskiej stanowią: 1) Ustawa Federalna nr 14-FZ z dnia [...]

ZOBACZ WIĘCEJ