Mecenas Natalia Wasilenko – biegły sądowy z prawa obszaru postradzieckiego (Rosji, Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu), tłumacz przysięgły języka rosyjskiego, z wieloletnim adwokackim doświadczeniem w Rosji, prowadzi obsługę prawną przedsiębiorców polskich w Federacji Rosyjskiej i Republice Białorusi

Mecenas Natalia Wasilenko łączy najnowszą wiedzę czerpaną ze źródeł prawa, orzecznictwa i od czołowych autorytetów w dziedzinie prawa z bezpiecznymi rozwiązaniami oraz integralnym podejściem do Klienta. Dla prawnika zajmującego się w Polsce prawem innego kraju ogromne znaczenie mają wykształcenie i doświadczenie zdobyte za granicą, ciągłe uzupełnianie wiedzy ze względu na nowe przepisy i orzecznictwo, znajomość języka, mentalności, utrzymywanie kontaktów ze środowiskiem prawniczym zarówno w Polsce, jak i za granicą.

UMÓW SIE NA SPOTKANIE
„Pani mecenas Natalia Wasilenko odznacza się obszerną wiedzą teoretyczną a przy tym posiada umiejętności praktyczne,
które pozwalają na oferowanie rozwiązań prawnych, które najlepiej przystają do prowadzonej przez nas działalności.
Z pełnym przekonaniem polecamy profesjonalizm, rzetelność i skrupulatność pani mecenas Natalii Wasilenko w zakresie prawa rosyjskiego i ukraińskiego.”
CLASSEN POL S.A. PREZES ZARZADU MATHIAS GORECKI

Mecenas Natalia Wasilenko od kilkunastu lat pracuje w Polsce jako prawnik zajmujący się pełną bieżącą obsługą prawną w językach polskim i rosyjskim Klientów działających na rynkach b. ZSRR i pomaga im odnieść sukces.

Zajmuje się przede wszystkim doradztwem w zakresie prawa handlowego, cywilnego, prawa pracy Rosji, Białorusi, Ukrainy i Kazachstanu – również we współpracy z polskimi in house lawyer, radcami prawnymi i adwokatami. Zakres działalności Kancelarii obejmuje reprezentowanie Klientów w postępowaniach sądowych na terenie Federacji Rosyjskiej i Republiki Białorusi, w tym w postępowaniach upadłościowych. Zlecenia związane z przepisami Republiki Ukrainy i Kazachstanu są po uzgodnieniu z Klientem przekazywane miejscowym kancelariom prawnym bądź realizowane we współpracy z nimi. Kancelaria współpracuje z renomowanymi miejscowymi kancelariami prawnymi.

Mecenas Natalia Wasilenko jest członkiem stowarzyszenia „Asocjacja Prawników Rosji”, regularnie bierze udział w konferencjach, kongresach i seminariach organizowanych przez wiodące rosyjskie uczelnie i organizacje zrzeszające prawników. Z wyróżnieniem ukończyła studia prawnicze w Rosji oraz studia podyplomowe z zakresu prawa gospodarczego i europejskiego w Polsce i studia doktoranckie na WPiA UW. Posiada 10-letnie doświadczenie adwokackie w Rosji.

Dla mnie jako prawnika zajmującego się w Polsce prawem innego kraju ogromne znaczenie mają wykształcenie i doświadczenie zdobyte w Rosji, ciągłe uzupełnianie wiedzy ze względu na nowe przepisy i orzecznictwo, znajomość języka, mentalności, utrzymywanie kontaktów ze środowiskiem prawniczym zarówno w Polsce, jak i w Rosji oraz Białorusi.

Od 2000 r. jestem wykładowcą akademickim z prawa Federacji Rosyjskiej oraz z translatoryki prawnej i prawniczej na polskich uczelniach: UW, UWM, UMCS.

W 2006 r. uzyskałam uprawnienia tłumacza przysięgłego języka rosyjskiego w Polsce i zostałam wpisana na Listę Tłumaczy Przysięgłych Ministerstwa Sprawiedliwości.

W 2010 r. Wydawnictwo BECK wydało dwujęzyczny rosyjsko-polski Kodeks spółek handlowych –  miałam przyjemność pracować nad jego korektą językową i merytoryczną, pogłębiając komparatystyczną wiedzę.

W 2016 roku zostałam wpisana na listę biegłych sądowych Prezesa Sądu Okręgowego w Warszawie.

W 2020 roku ukończyłam wieloletnią pracę nad pierwszym słownikiem polsko-rosyjskim z prawa i postępowania karnego, prawa wykroczeń i prawa karnego wykonawczego – we współautorstwie z Vice-Prezesem TEPiS Panem Januszem Poznańskim.

„Pani Mecenas Natalia Wasilenko charakteryzuje się wysoką wiedzą merytoryczną,
zaangażowaniem w prowadzenie sprawy, profesjonalizmem i dużym doświadczeniem.

Działalność Pani Mecenas Natalii Wasilenko wiążę się z bardzo wysokim poziomem świadczonych usług
i z pełnym przekonaniem możemy jej profesjonalizmowi wystawić najwyższą ocenę.”

MERCOR S.A. KIEROWNIK DS. PRAWNYCH BEATA WIELGOSIK

WSPÓŁPRACUJ Z PROFESJONALISTĄ

MECENAS NATALIA WASILENKO

PRAWNIK, BIEGŁY SĄDOWY, TŁUMACZ PRZYSIĘGŁY

W 2016 roku zostałam ustanowiona biegłym sądowym przy Sądzie Okręgowym w Warszawie z zakresu prawa obszaru poradzieckiego (Rosji, Białorusi, Ukrainy, Republiki Kazachstanu).

UMÓW SIE NA SPOTKANIE

PRZYDATNE INFORMACJE

Osoby powiązane w przepisach prawa Ukrainy

Pojęcie osób powiązanych bądź osób "afilowanych (od angl. affiliated) ma duże znaczenie w systemach prawnych Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy [...]

Przykład form działalności podmiotu polskiego w Federacji Rosyjskiej

Działalność podmiotu zagranicznego w Federacji Rosyjskiej w formie zakładu. Oddział albo przedstawicielstwo. Podmiot działa poprzez zakład, jeśli: posiada miejsce [...]

Przykładowe etapy powołania spółki z o.o.

Przykładowe etapy powołania rosyjskiej spółki z o.o. z wniesieniem wkładów pieniężnych na kapitał zakładowy 1. Uchwała o powołaniu spółki, [...]

Podwyższenie kapitału w rosyjskiej spółce z o.o.

Podstawy prawne podwyższenia kapitału zakładowego spółki z o.o. w Federacji Rosyjskiej stanowią: 1) Ustawa Federalna nr 14-FZ z dnia [...]

ZOBACZ WIĘCEJ